• Odwiedziło nas: 207481 osób

AKCJA ALARM!!!!

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » AKCJA ALARM!!!!

AKCJA ALARM!!!!

Dnia 30 września 2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne.

Tego dnia lekcje odbywały się w normalny sposób, aż o godzinie 08:56 naukę przerwał alarm informujący o zagrożeniu pożarowym. Ćwiczenia ewakuacyjne rozpoczęły się od opuszczenia budynku przez uczniów oraz personel kolejno z drugiego i pierwszego piętra a na końcu z parteru. Miejscem zbiórki był plac przed szkołą, gdzie obecni uczniowie zostali przeliczeni przez nauczycieli. Okazało się, że nie wszyscy opuścili budynek szkoły. Informacja ta została przekazana strażakom, którzy natychmiastowo podjęli akcję ratunkową. Już po chwili sytuacja w szkole została opanowana. "Zaginieni" i "poszkodowani" zostali objęci opieką medyczną, której udzieliła pani higienistka oraz stażacy.

Ewakuację przeprowadzili Strażacy z OSP w Łukowej. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie, a wszyscy uczniowie obecni podczas ćwiczeń nauczyli się, jak zachować się podczas pożaru szkoły, do którego miejmy nadzieję nigdy nie dojdzie.