• Odwiedziło nas: 204833 osób

Absolwenci naszego gimnazjum

Jesteś tu: » Strona startowa » Absolwenci naszego gimnazjum

Absolwenci Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej kontynuują naukę w szkołach różnego typu. Poniższe zestawienia przedstawiają losy absolwentów w kontekście skutecznego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, obrazując procentowy udział w ogólnej liczbie uczniów, uczniów kontynuujących swoją karierę edukacyjną w szkołach dających możliwość zdawania egzaminu maturalnego i nauki na uczelniach wyższych oraz uczniów wybierających szkoły zawodowe.

Skuteczny, czyli kończący się przyjęciem do szkoły, wybór szkoły właściwej ze względu na osiągnięcia edukacyjne i predyspozycje ucznia jest żmudnym i niełatwym przedsięwzięciem. Wymaga od uczniów realnej oceny własnych możliwości, deklaracji zainteresowań, analizy rynku oświatowego i co najważniejsze podjęcia wysiłku w opanowaniu materiału edukacyjnego na poziomie ocen, które w przeliczeniu na punkty pozwolą spełnić kryteria rekrutacyjne. Te cele udaje się nam osiągać dzięki doświadczeniu oraz wypróbowanym metodom i sposobom pracy. Duże znaczenie dla naszych działań ma realizacja zadań z zakresu zawodoznawstwa przy współpracy ze szkołami pondgimnazjalnymi.

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom sukcesu, jakim jest wybrana szkoła ponadgimnazjalna i trzymamy kciuki za Was, wspominając jednocześnie ze wzruszeniem wspólnie spędzone chwile w Naszym Gimnazjum.